חברת רז מהנדסים קבלנים לעבודות תשתית ופיתוח

פגשנו את מהנדס זאב זלצברג במשרדו המרווח בדרך חברון בירושלים. זאב הגיע לירושלים בעקבות משפחתה של אשתו לפני כ-30 שנה ומאז לא עזב את הבירה.

רז מהנדסים פועלת מזה כ-25 שנה בירושלים וסביבתה, כיום מונה החברה כ-30 עובדים וחמישה מהנדסים. מאפיין יחודי של רז מהנדסים היא העובדה שהחברה מנוהלת במשותף ע"י נאסר סלהב וזאב זלצברג, דו קיום ערבי יהודי, הלכה למעשה.

החברה מתאפיינת בניהול הנדסי צמוד של כל פרוייקט ופיקוח הדוק במטרה להבטיח הצגת פרוייקט מושלם ללקוח. החברה מתמחה בעבודות מים וביוב ובביצוע עבודות פיתוח מיוחדות ופועלת בשיתוף פעולה ההדוק עם אגפי המים והביוב ברשויות אותן היא משרתת.

בראשית שנות ה-90 היה זה יואב רימר מגולן מוצרי פלסטיק שהציג בפני רז מהנדסים את פקסגול ויתרונותיו המובהקים. בהמשך הצטרף לקשר ההדוק גם ארנון גלר. בין שאר הפרוייקטים נימצא פקסגול כפתרון האולטימטיבי למערכת סיחרור המים באגם גן החיות התנ"כי, המבקרים בגן לא רואים את הצינור אבל הוא מתפקד ללא דופי תחת לחץ מזה כ-25 שנה.

עוד יישום מעניין הוא השימוש בפקסגול להולכת מים מתחת למסילת הרכבת הקלה, מהנדסי החברה שתיכננה את הדיפו הראשי של הרכבת עמדו על כך שפקסגול יונח מתחת לפסים כדי למנוע תופעת השראה אלקטרומגנטית שעלולה הייתה להתפתח בין צינורות פלדה ומסילות הרכבת החשמלית.

וקצת צבע, רז מהנדסים, כחברה קבלנית לעבודות פיתוח ייחודיות, מבצעת פרויקטים של תשתיות ציורי קיר עבור החברה לפיתוח מזרח ירושלים.

פרוייקט נחל דוד – פקסגול

בין שאר העבודות בהן מעורבת החברה:

  • הנחת קווי ביוב וניקוז ברחבי העיר.
  • הנחת קווי מים חדשים בירושלים-הגיחון ובבית שמש-תאגיד מי שמש.
  • פרוייקטים להולכת מים מושבים לחוף ים המלח להספקת ואגירת מי שטפונות ומים מושבים לקיבוץ עין גדי.
  • תחנות שאיבה ומאגרי מים.

אגם גן החיות התנ"כי, הפקסגול מתחת למים
צילום: גלעד פריד, באדיבות יח"צ הגן

פרוייקט רחוב אגריפס – עדן
החברה לפיתוח מרכז ירושלים

צוות מהנדסי היישום והביצוע של גולן מוצרי פלסטיק לרשותך להצגת דוגמאות ולייעוץ לא מחייב בכל הקשור לבחירת הדגם המתאים של פקסגול/תרמופקסגול בפרוייקט החדש או המשודרג שאת/ה מתכננים.

ארנון גלר
ייעוץ טכני בתשתיות 052-3864064 | דוא"ל: arnongeller@gmail.com

אורלי רבי
שיווק צנרת פקסגול לתשתיות 052-4422744

שירות שדה וליווי פרוייקטים:
צפון – שחר עברי 052-3864113
מרכז – ניצן בר בלל 054-7580574
דרום – מוטי לוי 052-3933801