הניסיון המצטבר של טימפרו בתעשייה כולל הכל: תכנון, ביצוע ופיקוח

פגשנו לשיחת הכרות נעימה את מנכ"ל טימפרו, יעקב מזרה. ניראה שאין אתר של התעשייה הכימית בדרום בו לא פעלה ופועלת חברת טימפרו TEAMPRO. יעקב החל את דרכו המקצועית כמסגר מכני ברותם דשנים, במקביל לעבודתו למד הנדסאות מכונות והמשיך להתמקצע כמתכנן. לימים עסק ופיקח על מערכות שינוע שונות מטעם חברת "ברן הנדסה" בחברת כי"ל.

לאחר מכן החל לעבוד כעצמאי ובהמשך הקים חברה לשרותי הנדסה וניהול בשרות התעשיות הכימיות בדרום, באתרים ובנמלי אשדוד, ואילת אותם הוא מכיר היטב.

ליעקב הכרות ארוכת שנים עם פקסגול. הצוותים של יעקב עשו שימוש בפקסגול להזרמת מי הבוצה לאגמי הבוצה. עם שקיעתה הועברו המים חזרה לתהליך במפעל. לאחר השלמת הביצוע פורקו צינורות הפקסגול והועברו בגרירה לבריכה השניה, כך באין ספור סבבים, כאשר הצינור נישאר שמיש ללא פגע.

יעקב מזרה, מנכ''ל טימפרו

פקסגול מוביל חומצות בנמל אשדוד

אך טיבעי הוא שכשנוצרה בנמל בעיה בהולכת חומצות ממאגר האחסון לבטן אוניית הצובר ניקראה טימפרו אל הדגל.

צינור הפלדה המקורי עב הדופן שהיה מותקן בנמל אשדוד נכשל. צינורות הפלדה ניתקפו קורוזייה חיצונית בשל המיקום "על המים" וניפסלו לשימוש על ידי הממונים על איכות הסביבה בנמל. שיקולים נוספים שהכריעו לביצוע שינוי,  עלויות האחזקה הגבוהות של צנרת המתכת הכוללות ניקוי תדיר בהתזת חול, צביעה חוזרת ונישנית וניקוי פנימי של שכבת הגיפור שהתעוותה ופגעה בזרימת החומצה.

משרד התכנון המתמחה בתעשייה הכימית, גליל הנדסה,קבע שפקסגול הוא הפתרון האידיאלי להתמודדות עם אתגרי הקו:

  1. היכולת המוכחת של פקסגול להתמודד עם חומצות.
  2. עמידות הצינור בהזרמת חלקיקים שוחקים.
  3. האפשרות להתקין קו צנרת 315 מ"מ רציף ללא חיבורים מאוגנים גם בקטעים מפותלים, חיסכון במספר האוגנים ומיזעור דרמטי של נקודות תורפה.
  4. שילוב האמינות של פקסגול והניסיון של טימפרו אפשרו לקבל את ברכת הדרך מהלקוח ומהאמונים על איכות הסביבה בנמל.

* את היעוץ למשרד התכנון סיפק יואב רימר. את היעוץ וההתאמות הלוגיסטיות בביצוע סיפק ארנון גלר. התקין המבצע המומחה עמרם בן סימון.

פקסגול מגיע לנמל
קו הפקסגול לאחר ההתקנה
למעלה: קו הפקסגול לאחר ההתקנה, למטה: קו הפלדה שהוחלף

צוות מהנדסי היישום והביצוע של גולן מוצרי פלסטיק לרשותך להצגת דוגמאות ולייעוץ לא מחייב בכל הקשור לבחירת הדגם המתאים של פקסגול/תרמופקסגול בפרוייקט החדש או המשודרג שאת/ה מתכננים.

ארנון גלר
ייעוץ טכני בתשתיות 052-3864064 | דוא"ל: arnongeller@gmail.com

אורלי רבי
שיווק צנרת פקסגול לתשתיות 052-4422744

שירות שדה וליווי פרוייקטים:
צפון – שחר עברי 052-3864113
מרכז – ניצן בר בלל 054-7580574
דרום – מוטי לוי 052-3933801