ליאון כץ ופבל שפאק, בעלי חברת ראנגא הנדסה הם בעלי רקע הנדסי מעמיק בתחום הולכת הזורמים עוד ברוסיה, החלו את דרכם בארץ כמנהלי פרויקטים בחברת אינסטלציה שהקימה מערכות עבור חברת אשטרום. בשנת 2000 חדל המעסיק שלהם לתפקד וחברת אשטרום, שנהנתה מהיכולת המקצועיות של הצמד, פנתה וביקשה מפבל וליאון להמשיך ולשרת את החברה כעצמאים. כך היה, באותה שנה הוקמה חברת ראנגא הנדסה, ולמי שתוהה על מקור השם המיוחד, מדובר בראשי התיבות של ילדי המייסדים…

ליאון כץ ופבל שפאק
הדמיית מגדל דוד

השנים הראשונות כעצמאים היו קשות אך המקצועיות, האמינות וההקפדה על לוח הזמנים בפרויקטים שבוצעות ע"י החברה יצרו זרם קבוע וגדל של פרויקטים מהחברות שידעו להעריך את היכולות המיוחדות של ראנגא. את ההצלחה המקצועית והמוניטין של החברה מייחסים המנהלים לשילוב הייחודי של ידע הנדסי תכנוני עם יכולות הביצוע והאמינות חסרת הפשרות.

כאנשי הנדסה, מודעים שני הבעלים לחשיבות הקריטית של מערכות האינסטלציה בבניין, הן ליזם ולקבלן המבצע והן לדייר המשקיע הון ברכישת הנכס שאמור לשרת אותו שנים קדימה. הבנה זו של חשיבות השירות ללקוח מנחה את מנהלי ראנגא המבצעים במקרים נדירים בהם יש תקלה, תיקונים באופן מיידי גם שמדובר בשנים מעבר להתחייבות החוזית.

לראנגא קשר קרוב ורצוף עם גולן לאורך כ-15 שנה, פבל וליאון מציינים את השירות, התמיכה והגב הרחב שמעניקה חברת גולן ושמוליק יניב במהלך הפעילות השוטפת.

כיום מבצעת החברה פרויקטים בהיקף של כ-1200 יח"ד בשנה עם מספר צוותים מקצועיים המונים כ-52 עובדים עבור: אשטרום, בריגה, אלטרנס, יצחק אטיאס, מבנים ונתיבים, י.א. עשוש ועץ השקד. ובמבט לעתיד, שני השותפים הקימו, ביחד עם  שני החתנים שלהם חברת בת בתחום הממשיכה את מסורת היושרה והמקצועיות של חברת האם.