בפרויקט המתנהל בשנים האחרונות, מבצעות חברות אלקטרה בנייה ושיכון ובינוי-סולל בונה, תחנת כוח המאפשרת אגירת אנרגיה ע"י שאיבת מים, אנרגיה זו זמינה לשימוש בעת הצורך ע"י הפעלת טורבינות בעזרת המים.

חברת קיונגדונג הקוריאנית היא קבלנית המינהור. חברת אלסטום הצרפתית היא קבלנית הטורבינות. א.צ. אבידן היא קבלנית המאגרים.

צילום: יואב רימר

את הפרוייקט ליווה מטעם גולן-יואב רימר, מנהל תחום תשתיות. בפרויקט זה נבחר צינור "פקסגול" של גולן לשמש כמוביל המרכזי של מים תפעולים, מי כיבוי אש, וגם כצינור שרוול מגן עבור כבלי החשמל והסיבים אופטיים. מהנדס המים של הפרויקט – רמי קרקש, שמוביל את איפיון המערכת, מכיר את תכונות צינור הפוליאתילן המצולב על יתרונותיו הרבים, והתאמתו לפרויקט מסוג זה.
עבודות הצנרת מתקדמות במקביל לעבודות המינהור, תוך שימת דגש על מינימום הפרעות לחברה הקוריאנית, בניצוחם של מנהל הביצוע מטעם אלקטרה – רן גולומב ויוסי ספיר, המהנדס האחראי על המערכות האלקטרומכניות.

בשלב הראשון בוצעו 2 קווים מקבילים של צינור "פקסגול" 450 דרג 12 באורך 1000 מטר כל אחד, עבור מערך הניקוז הקבוע, ומעליהם הונחו קווי 225, 100 ו 75 מ"מ עבור כבלי החשמל והתקשורת.

בשלב הבא – יונחו קווי צנרת עבור מערך כיבוי אש (תת קרקעי), צנרת מי שתיה וצנרת נוספת כשרוול למערך סיב אופטי, והולכת קווי מתח גבוה ותקשורת. חברת "גולן מוצרי פלסטיק" יצרנית צנרת "פקסגול" פוליאתילן מצולב – היצרנית היחידה בעולם לצנרת בקוטר מעל 160 מ"מ, כובשת עוד יעד הנדסי מורכב ומאתגר, ובעזרת מתכנן המים של הפרויקט עם המפקח ומהנדס המערכות דואגים להביא להשלמתו המוצלחת של הפרויקט.

תמונת הדמייה מתוך כתבה של אבי קטש, "זרקור פרוייקט אגירה שאובה בגלבוע" שפורסם ב CivilEng

צוות מהנדסי היישום והביצוע של גולן מוצרי פלסטיק לרשותך להצגת דוגמאות ולייעוץ לא מחייב בכל הקשור לבחירת הדגם המתאים של פקסגול/תרמופקסגול בפרוייקט החדש או המשודרג שאת/ה מתכננים.

ארנון גלר
ייעוץ טכני בתשתיות 052-3864064 | דוא"ל: arnongeller@gmail.com

אורלי רבי
שיווק צנרת פקסגול לתשתיות 052-4422744

שירות שדה וליווי פרוייקטים:
צפון – שחר עברי 052-3864113
מרכז – ניצן בר בלל 054-7580574
דרום – מוטי לוי 052-3933801