להקמת פרוייקט ביוזמת "תאגיד מי שמש" בשיתוף משרד הבינוי והשיכון ובלווי המקצועי של מהנדס גבריאל וכטר מנהל תחום המים והביוב במשרד ושל מהנדס המים המחוזי מר נחמן רוה, נידרש שילוב ייחודי של מנהלים, יועצים, מומחים וצנרת שהוכיחה עצמה לאורך עשרות שנים בעמידה בפרוייקטים תובעניים שכאלו.

המשימה:

התקנת קו אספקה ראשי שיוביל מים בלחץ גבוה מקו "מקורות" לאורך כביש מס – 375 אל מאגר שיספק מי שתייה לאלפי יחידות דיור בדרום רמת בית שמש המתפתחת.

האתגר:

הקו המחבר בין תחנת "מקורות" אל מאגר המים עובר בתוואי סלעי מורכב ביותר המאופיין בפיתולים רבים, בתוך שביל מיוער המוגן על ידי הרשויות, בהפרשי גובה הקרובים למאה מטר ואזורי עתיקות האסורים לחפירה.

לביצוע הפרוייקט נדרשה צנרת שמסוגלת להתמודד עם שילוב של לחצים גבוהים, משטר לחצים דינמי מאוד ושמתאימה לשינוע והתקנה בתנאים אגרסיבים ביותר.

לאתגר נוספה דרישה המחייבת הגנת הצנרת בפני "נזקי סיכוך חשמלי" ו/או צנרת שעשויה מחומר מבודד שיהיה אדיש לזרימה חשמלית מאחר ובתוואי מקביל יונחו קווי חשמל.

בחירת הפתרון האופטימלי:

ההכרות הקרובה וארוכת השנים של כל הגורמים המקצועיים בתאגיד עם ביצועי צנרת "פקסגול" של גולן מוצרי פלסטיק הובילה לבחירה במערכת אמינה זו.

לצורך תכנון וביצוע הפרוייקט זימנו מנכ"ל התאגיד, מר פלד דיכטר ומהנדסת התאגיד הבכירה, הגברת טניה גינסבורג ניבחרת של בעלי מקצוע מובילים בתחומם.

הצוות שנבחר לעמידה באתגר:

משרד התכנון: לביא נטיף מהנדסים יועצים בע"מ בניהולו של המהנדס חובב אלגביש.
ניהול הפרוייקט: צור מהנדסים בע"מ בניצוחו של רונן צור ובפיקוחו הישיר של ניצן קרוה.

לביצוע הפרוייקט פורסם מכרז ציבורי אשר דרש ממגישיו תנאים מחמירים בהוכחת ניסיון והתמחות בביצוע פרוייקטים בצנרת "פקסגול" ויכולות עמידה בתנאים מחמירים ביותר בהיבטי איכות, בטיחות ושימור סביבה.

במכרז לביצוע הפרוייקט זכה הקבלן הוותיק והמנוסה, אברהמי יואב ובניו בע"מ.

במהלך החודשים מאי-יוני 2017 הניחה חברת אברהמי יואב ובניו את קו אספקת המים למאגר בצנרת פקסגול בקוטר 630 מ"מ בדרג – 15 בתוואי המשלב חפירה, חציבה, קידוח אופקי, השחלת צנרת לקידוח בדחיקה והתקנת הצנרת בריתוך אביזרי אלקטרופיוז'ן מתוצרת פלסאון.

כל זאת תוך הקפדה בלתי מתפשרת על רמת איכות ביצוע עד לפרטים הקטנים ביותר באמצעות ציוד, טכנולוגיה ועזרי הבטיחות הנדרשים. ארנון גלר, היועץ הטכני המנוסה של גולן מוצרי פלסטיק ליווה ותמך בהקמת הפרוייקט משלב הגותו, דרך כל השלבים עד להשלמתו.

כל המעורבים בנושא תרמו רבות מזמנם ומקצועיותם להצלחת הפרוייקט באיכות גבוהה מאוד ולוח זמנים מאתגר. צוות השירות הטכני המיומן של "פלסאון" ליווה את המהלך בתמיכה רציפה בביצוע ישומי ריתוך הפלסטיק.

ביצוע מוצלח של הפרוייקט זה מעיד על יכולותיה הגבוהות של חברת "אברהמי יואב ובניו" עובדה הסוללת את דרכה של החברה להתמודדות עם הפרוייקטים המאתגרים הבאים של מערכות צנרת מבוססות "פקסגול".

עם סיומו של הפרוייקט ביקשו המהנדסים גבריאל וכטר ונחמן רוה מטעם משרד הבינוי והשיכון לברך ולהודות לגולן מוצרי פלסטיק על הליווי הצמוד והתמיכה הרוחבית שאיפשרו השלמתו של פרוייקט מאתגר זה.

ארנון גלר
ייעוץ טכני בתשתיות 052-3864064 | דוא"ל: arnongeller@gmail.com

אורלי רבי
שיווק צנרת פקסגול לתשתיות 052-4422744

שירות שדה וליווי פרוייקטים:
צפון – שחר עברי 052-3864113
מרכז – ניצן בר בלל 054-7580574
דרום – מוטי לוי 052-3933801