את טביעת היד המקצועית של אריה שוורץ וצוותו ניתן למצוא, מעל ומתחת לפני הקרקע בכל מקום ואתר ברחבי הדרום והנגב.

חברת אריה שוורץ מהנדסים יועצים החוגגת בימים אלו 30 שנות פעילות נמרצת, עוסקת בתכנון מערכות תשתיות וצנרת מכל הסוגים כולל מים, ביוב, מתקני טיהור וטיפול בשפכים עירוניים ותעשייתיים.

מהנדס אריה שוורץ

משרד התכנון אריה שוורץ מהנדסים , הגדול בתחומו באזור הדרום, נותן שירותי יעוץ, תכנון ופיקוח למספר רב של מוסדות וארגונים ביניהם: משרד הבינוי והשיכון, משרד הביטחון, משרד התמ"ת , מקורות, אונ' בן גוריון, עשרות תאגידי מים ומפעלי תעשייה באין ספור פרויקטים.

מעבר לתכנון מפורט של מערכות תשתית שונות עוסק המשרד גם בתכניות אב למים ולביוב בעשרות ערים ומועצות אזוריות ומקומיות, בתכנון מאספי ביוב ראשיים, קווי מים ומתקני מים בינעירוניים, תחנות שאיבה למים ולביוב בגדלים שונים, מט"שים, מאגרים ותשתיות מים וביוב שכונתיות בכל יישובי הנגב.

תחנת שאיבה מערבית לביוב ב"ש

בכל הקשור לתכנון, המוטו של משרד אריה שוורץ מהנדסים בכל פרוייקט הוא למצוא, תוך הסתכלות בראייה כוללת לטווח ארוך, את השילוב המיטבי שבין הגורמים להלן:

  • מתן מענה מקצועי לדרישות הפרוייקט.
  • התחשבות מרבית בהיבטי אחזקה: עלויות, נוחות טיפול וכו'.
  • עלות הקמה סבירה.
  • שימוש בחומרים וציוד המבטיחים עלויות אחזקה ואנרגיה נמוכות.
  • שימוש באביזרים וצנרת קשיחה העמידה בתנאים המצויים בדרום, הן בהיבט הסיכון שבפגיעה פיזית והן בהיבטי הקרקע והתנאים הקיצוניים השוררים בדרום ובנגב.

קו צפית רותם

שאלנו את המהנדס אריה שוורץ מה דעתו על שימוש בצנרת פוליאתילן מצולב ונענינו שצינורות פוליאתילן מצולב עונים על רוב הגורמים שצוינו לעיל, הצנרת לא הכזיבה עד כה בשום פרויקט בו נעשה שימוש בה וכללית, הוא מאד שבע רצון מהשימוש בפוליאתילן מצולב ומשירות השדה המיומן והמקצועי של יצרן הצנרת הישראלי.

בנימה אישית, מצר אריה על המחסור החמור באנשי מקצוע בתחום המים והביוב שגורם לירידה באיכות התכנון, על ראייה תכנונית קצרת טווח כאשר השיקול העיקרי הוא השקעה ראשונית מינימאלית בפרויקט ללא התחשבות בהיבטי אחזקת הפרויקט ועלויות ההפעלה.

לפי אריה יש מקום לבנות מייד מסלולי הכשרה אקדמיים ברמה גבוהה ביותר שיבטיחו הקמת דורות חדשים של מהנדסים/ות מים וביוב מוכשרים שיוכלו לענות על אתגרי העתיד בתחום כה קריטי לעתיד תשתיות המדינה. לדעת אריה, ללא עידוד המדינה באמצעות תמריצים כלכליים, מימון לימודים בתחום, תמריצים למעסיקים לקליטת מהנדסים צעירים וכו' תחום תכנון מערכות המים והביוב בישראל יגווע ונזדקק ליבוא מהנדסים מהודו ומפקיסטן.

צוות מהנדסי היישום והביצוע של גולן מוצרי פלסטיק לרשותך להצגת דוגמאות ולייעוץ לא מחייב בכל הקשור לבחירת הדגם המתאים של פקסגול/תרמופקסגול בפרוייקט החדש או המשודרג שאת/ה מתכננים.

ארנון גלר
ייעוץ טכני בתשתיות 052-3864064 | דוא"ל: arnongeller@gmail.com

אורלי רבי
שיווק צנרת פקסגול לתשתיות 052-4422744

שירות שדה וליווי פרוייקטים:
צפון – שחר עברי 052-3864113
מרכז – ניצן בר בלל 054-7580574
דרום – מוטי לוי 052-3933801