כשאנחנו מקבלים פרוייקט, הוא הופך לפרוייקט שלנו על כל המשתמע מכך

פגשנו את אלה בן-נון, בעלים ומנכ"לית של אלה בן-נון ניהול בניה בע"מ במשרדי חברתה בהוד השרון. אלה הקימה את החברה בשנת 2011. למרות שבמהלך השנים החברה עברה מספר גלגולים, אלה השכילה לאורך כל הדרך לגבש סביבה צוות מיומן של מהנדסים, אדריכלים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה, "סיירת" של אנשים מצוינים כהגדרתה. הצוות ואלה בראשם, אוהבים את המקצוע, לוקחים אחריות על כל פרויקט, ומקפידים על עשיה מקצועיות חסרת פשרות, בלי "ליד" ובלי "בערך".

השילוב של מקצוענות הנדסית וניהולית וחיבור רגשי לפרויקט יוצרים חוויה יוצאת דופן של עשיה משותפת בין הצוות במשרד, הלקוחות והעמיתים הפועלים בשטח. חברת אלה בן-נון ניהול בניה לא "מנהלת" את הפרויקט אלא הופכת אותו להיות חלק משרשרת הDNA של החברה, בראיה ארוכת טווח ולטובת משתמש הקצה.

EBN_Logo
מבט על פרוייקט: הרצליה הילס משרדים ומגורים
מבט על פרוייקט: הרצליה הילס משרדים ומגורים
פרוייקט: הרצליה הילס משרדים, יזם: עופר השקעות וחברת אזורים, אדריכל: ישר אדריכלים
פרוייקט: הרצליה הילס משרדים, יזם: עופר השקעות וחברת אזורים, אדריכל: ישר אדריכלים

הצוות מלווה את הפרויקט מהשלבים המוקדמים של רכישת הקרקע, מעורב בקביעת פרוגרמה ושימושים, מנהל את שלבי התכנון והרישוי באופן פעיל. מלווה הכנת מכרזים, התקשרויות עם קבלן מבצע ומפקח במהלך הביצוע עד תום תקופת הבדק. הראיה המכוונת את הצוות לאורך כל שנות העבודה היא לזכור את משתמש הקצה. להבין שחתימת האצבע שלנו תמשיך ללוות את הפרויקטים הבנויים שנים רבות אחרי שכל העוסקים במלאכה יישכחו.

פרויקט בנייה גדול הוא עסק מורכב ומתמשך. כאשר מתקשרים עם יזם, חותמים איתו ברית אמון של שנים רבות. פרויקט בהיקף משמעותי יכול להמשך גם מעל 10 שנים. כשאלה מקבלת על עצמה פרויקט חדש היא תמיד מבטיחה שני דברים: 1. שלא יהיה משעמם ו-2. שיהיו משברים. משברים הם חלק בלתי ניפרד מתהליכים בהם יש ניגוד עניינים בין רשות, יזם, מתכננים, קבלנים, בנקים וכו' עם לחץ של לוח זמנים וכסף גדול. האתגר טמון ביכולת הצוותים לצפות, למנוע ולנהל משברים. דפוסי העבודה והמקצוענות אותם מנחילה אלה לאנשיה מאפשרים, תוך כדי תנועה להתמודד בשקט ובנועם הליכות עם מצבים אלו. אלה מציינת בסיפוק כי בפגישות בהם משתתפים אנשי הצוות שלה, לא מרימים את הקול, אלא פועלים יחד לפתור בעיות ולנוע קדימה.

הבחירה של גורמים מובילים בענף הבנייה בחברת הניהול של אלה נראית טיבעית ומתבקשת לאחר הפגישה עם חברה מיוחדת ומקצועית זו.

פרוייקט: Global Towers, יזם: מגדלי ישראל, אדריכל: יסקי מור סיון אדריכלים
פרוייקט: Global Towers, יזם: מגדלי ישראל, אדריכל: יסקי מור סיון אדריכלים

אלה בן-נון | בנימה אישית

אלה מרגישה שליחות בעבודתה, כמי שהתנסתה בהרבה תפקידי ניהול והפכה למייסדת הראשונה של חברת ניהול פרויקטים בענף הבנייה, היא מקווה שנשים מוכשרות רבות תשאפנה לתפקידי מפתח בתחום. להערכתה, האינטליגנציה הרגשית הנשית, נועם ההליכות, היושרה וההגינות יכולים להוות ערך מוסף חשוב לתחום הבנייה. לאלה תחושת אושר מקצועי ואישי מגזירת הסרט בסיום עוד פרויקט בו היא והצוות שלה נתנו את הנשמה להצלחתו.