צנרת תרמופקסגול בכפר הנוער מנוף עכו

מנוף הוא כפר נוער ופנימייה הממוקם באתר היסטורי מרשים ומטופח סמוך לעכו ומיועד לבני נוער שעברו ממסגרת תיכון רגילה. ברוח ההצלחות המדהימות של כפר הנוער בהיבטים החינוכיים ערכיים שלו החליט מנהל המשק בכפר, יורם האוזר, להתעמק גם בנושא ההתייעלות האנרגטית.
אספקת המים החמים לשימושים השונים בכפר, מבוססת על מרכז אנרגיה ותשתיות צנרת המוליכות את המים אל הצרכנים במערכת סגורה ומסוחררת.
כשמערכת הצנרת דרשה שיקום והחלפה מצנרת פלדה חלודה והרחבתה למבנים וצרכנים חדשים, חיפש יורם את הפתרון הטוב ביותר לטווח הרחוק.

מחקר אינטרנטי מעמיק בנושא החיסכון באנרגיה ולימוד החומר המוצג באתר גולן מוצרי פלסטיק הוליכו לפגישת יעוץ טכני עם ארנון גלר מגולן.

לטיפול במקרה זה נדרשו התאמות תיכנון מתוכנית אב ישנה ומצב הצנרת הישנה, עריכת מפרט טכני מקיף ומדוייק, ליווי ההתקנה והשימוש בחומרים ונוכחות פיזית בהפעלת המערכת.

לאחר חשיבה מעמיקה של יורם האוזר תוך הקפדה על מכלול דרישותיו הכולל:

  1. צנרת אל מתכתית איכותית ואמינה המתאימה לעבודה במהירויות זרימה גבוהות.
  2. גרסת צנרת מבודדת המבטיחה שימור אנרגטי ברמה הגבוה ביותר ותספק חיסכון בפעולת מרכז האנרגיה והחזר השקעה ROI בפרק זמן קצר.
  3. צנרת אשר תסופק במקטעים ארוכים ורציפים, לחיסכון בעלות ההתקנה.
  4. התקנת יציאות ומפרטים באביזרים מכניים המתאימים לעבוד בטמפרטורה גבוהה.
  5. ליווי ההתקנה ומתן אחריות יצרן אמינה.

מכלול השיקולים הובילו את יורם להחלטה שמערכת צנרת "תרמופקסגול" היא הפתרון האולטימטיבי. עם קבלת האור הירוק מיורם, מנהל המשק, סיפק ארנון גלר מגולן תכנית מפורטת, המותאמת תכנונית לתשתית הקיימת והנותנת מענה לצרכי הפרוייקט כולל היבטים לוגיסטיים להוצאתו אל הפועל.

בכפר הותקנה מערכת אספקת מים חמים מסוחררת בצנרת תרמופקסגול, באורך של כ-900 מטר. המערכת הותקנה ע"י הקבלן המנוסה, מאזן שאער, נציג שירות השדה של גולן, שחר עברי, הדריך את הקבלן המבצע בהתקנה.

צוות מהנדסי היישום והביצוע של גולן מוצרי פלסטיק לרשותך להצגת דוגמאות ולייעוץ לא מחייב בכל הקשור לבחירת הדגם המתאים של פקסגול/תרמופקסגול בפרוייקט החדש או המשודרג שאת/ה מתכננים.

ארנון גלר
ייעוץ טכני בתשתיות 052-3864064 | דוא"ל: arnongeller@gmail.com

אורלי רבי
שיווק צנרת פקסגול לתשתיות 052-4422744

שירות שדה וליווי פרוייקטים:
צפון – שחר עברי 052-3864113
מרכז – ניצן בר בלל 054-7580574
דרום – מוטי לוי 052-3933801