קבוצת ימין ניסים

התארחנו אצל קבוצת ימין ניסים, פגשנו חברה משפחתית עם אנשים שבונים לאנשים תוך שימת דגש על ההיבטים החברתיים/קהילתיים של כל פרוייקט.

ימין ניסים, אביו של דידי, מוותיקי הענף בארץ החל לפעול כקבלן עצמאי כבר בשנות השישים. דידי ימין, בנו, מנהל היום את החברה היזמית והמבצעת. קבוצת ימין בעלת סיווג ג-5 בלתי מוגבל. לקבוצת ימין ניסים מומחיות בתחום הבנייה למגורים, למסחר ולמשרדים. את הפרוייקטים של קבוצת ימין ניתן לפגוש בשכונות השונות של אשקלון, באר שבע, מזכרת בתיה, הרצליה, בת ים, כפר סבא וגם מעבר לים, ברומניה, בבירה בוקרסט ובעיר יאשי.

במגוון הפרוייקטים שיזמה וביצעה החברה: קו המים מרינה אשקלון, פרוייקט בינוי פינוי פוארטה דל סול-432 יח"ד חדשות וכ- 3,000 מ"ר מסחר לאחר פינוי ארבעה בניינים ישנים. מגדל הלאום בלוד-200 יח"ד בשני בנינים מדורגים לאחר פינוי 70 יחידות, דואט על הים באשקלון, פניני גן באר שבע.

בעקבות זיהוי הפוטנציאל הגלום בפרוייקטים להתחדשות עירונית פועלת החברה ביזום וקידום יוזמות במסגרת תמ"א 38 ובמספר אתרים מרשימים של פינוי בינוי. את הפעילות הזו מרכז אדריכל אלי יהלום-לשעבר מהנדס העיר ראשון לציון. ניראה שפרוייקטים מורכבים אלו הן מההיבט ההנדסי ולא פחות מההיבט האישי אנושי "תפורים" לאופי החברה ואנשיה.

במהלך הביקור הציג לנו דידי צילום שלו עם דיירים הפותחים יחד שולחן להרמת כוסית באתר התחדשות עירונית, תמ"א 38, בבת ים.
ניראה כי מחזה זה מאפיין יותר מכל את ההתנהלות של החברה בשלל הפרוייקטים שהיא ביצעה ומבצעת.

משפחת ימין: דידי, איתי ופנינה
שכונת ברנע, אשקלון, לפני פרוייקט פינוי בינוי
אחרי פינוי בינוי, פוארטה דה סול, שכונת ברנע, אשקלון
מרכז העיר, לוד, לפני פרוייקט פינוי בינוי
אחרי פינוי בינוי, מגדלי הלאום, לוד
פרוייקט המרינה קו הים, אשקלון