כשבשנת 1948 הקים סבא אהרן יחד עם שישה שותפים את "הירדן אינסטלציה", הוא בטח לא תיאר לעצמו איך הדברים יזרמו… פגישה עם הנכד ומנכ"ל החברה רוני לוי ושיחה על עבודה בשושלת המשפחתית, סטנדרטים ואיך לא? שיתוף הפעולה עם גולן מוצרי פלסטיק.

שושלת לתפארת

שושלת משפ' לוי קבלני אינסטלציה נוסדה בשנת 1948 על ידי סבא אהרן ושישה חברים עולי בולגריה. החברה שהקימו, פעלה בעיקר בקיבוצים באזור העמקים הצפוניים ביניהם שער הגולן. בשנת 1951 הצטרף לחברה יחזקאל לוי, בנו של אהרן. רוני הגיע בשנת 1979 והחל מ 1988- מנהל את החברה. הנין הראשון ? חן, נכנס לעבודה בשנת 2001 ובהמשך הצטרף אחיו הצעיר רועי. אין ספק שהאינסטלציה זורמת בדם של משפחת לוי…

הבטחה לגובה

בחברת הירדן, המתמחה במערכות אינסטלציה איכותיות לרבי קומות, עובדים 25 אנשים, חלקם למעלה מ 25- שנה(!) וכבר ממש חלק מהמשפחה. ההתמחות במגדלים מחייבת נוכחות קבועה של צוות מקצועי בפרויקט מראשיתו ועד מסירתו לדיירים, מה שמבטיח ליזם, לחברת הבנייה ובעיקר לדיירים, את אמינות מערכות האינסטלציה, כיבוי האש, החניונים והביוב.

חברת הירדן מקפידה לעבוד עם ספקים ורכיבי צנרת מהשורה הראשונה, כאשר בתחום הצנרת מתקינה החברה הן את מערכות הפקסגול והן מערכות מולטיגול. לדברי רוני, העובדה שלגולן מוצרי פלסטיק מגוון מערכות, מאפשרת ליועץ האינסטלציה ולצוות הירדן התאמה מושלמת של המערכת לפרויקט, הכל בהתאם לתכנון הארכיטקטוני וההנדסי. בנוסף, משתמשת החברה בצנרת גולן גם מחוץ לבניין – בפקסגול בקוטר 110 מ"מ – במטרה להבטיח אספקת מים סדירה עשרות שנים קדימה.

הירדן עם גולן מוצרי פלסטיק

לסיום, מספר לנו רוני על העבודה המשותפת והמוצלחת עם מנחם, נציג גולן בצפון. המעורבות, הנוכחות והעניין שמגלה מנחם בפרויקטים השונים, ומתן המענה המיידי לכל צורך שמתעורר במהלך העבודה, מהווים נידבך מפתח במערכת הקשרים בין החברות. תרומתו של אבי לוי, האמון על התכניות ההנדסיות בגולן, מעיד רוני, משמעותית מאוד גם היא ולדבריו: "אין כמוהו!"

בין הפרויקטים היוקרתיים שבוצעו ומבוצעים בימים אלו:

אשטרום: מגדלי דיור, חיפה | נשר | נתניה ובאתרים נוספים.
סיוון ביצוע וצמח המרמן: מגדלי דיור, נתניה | הוד השרון | ניר יצחק | ואתרים נוספים.
ב.ס.ט. וסיוון ביצוע: הוד השרון.
שרביב: מגדלים, רמת אלון | חיפה.