מזמיני פרוייקטים ומתכננים רבים מתמודדים עם הצורך לתת פתרונות לקווי סילוק ביוב ראשיים בתנאי קיצון, ביניהם: שיפועים גרביטציונים ומרחקים גדולים בין תאי הבקרה הגדולים מהמקובל, עומס עפר כבד וחוסר נגישות לתחזוקה, מי ביוב קורוזיבים ועוד.
פקסגול – הוכיח עצמו במהלך עשרות השנים האחרונות כפתרון האולטימטיבי לקווי ביוב עירוניים.

  1. צנרת המיוצרת מפולאתילן מצולב PEX – עם חוזק ללא תחרות ועמידות מוחלטת ומוכחת של עשרות שנים בקורוזיה, כימיקלים ונוכחות בקטריאלית חריפה בקווי ביוב ובתעשייה הכימית.
  2. קטעי צנרת רציפים וארוכים ללא מחברים הממזערים מראש את הסיכוי להיווצרות כשלים מכניים בנקודות החיבור ולאורך הקו.
  3. פני השטח של פקסגול חלקים במיוחד ובכך ממזערים את הסיכוי והסכנה להיווצרות "סתימות מוצקים", גם במקרים בהם תוואי הצנרת הנידרש מתאפיין בשיפועים חדים של למעלה מ 5%, כמקובל במערכות אלו.
  4. עמידות בקריסה, פקסגול המותקן באלפי פרויקטים של תשתיות בארץ ובעולם מתמודד בהצלחה מזה ארבעה עשורים עם סכנת קריסה של שכבות האדמה שמעליו. השילוב האופטימלי של קשיחות פיזית וגמישות מבנית מאפשרים התקנה בתוואים בהם חומר אחר, רך יותר עלול לקרוס במעיכה וסוג אחר של צינור קשיח ופריך ניפגע מסדקים ושברים.

שיקולים אלו המלווים במחוייבות המתכנן והלקוח לשלמות הקווים לטווח של עשרות שנים קדימה עומדים מאחורי ההחלטה לבחור בצנרת המבטיחה ומקיימת קיימות ארוכת טווח-פקסגול. עשרות שנות הניסיון המצטבר של יישומי פקסגול לרשותך בגולן.

צוות מהנדסי היישום והביצוע של גולן מוצרי פלסטיק לרשותך להצגת דוגמאות ולייעוץ לא מחייב בכל הקשור לבחירת הדגם המתאים של תרמופקסגול/פקסגול בפרוייקט החדש או המשודרג שאת/ה מתכננים.

ארנון גלר
ייעוץ טכני בתשתיות 052-3864064 | דוא"ל: arnongeller@gmail.com

אורלי רבי
שיווק צנרת פקסגול לתשתיות 052-4422744

שירות שדה וליווי פרוייקטים:
צפון – שחר עברי 052-3864113
מרכז – ניצן בר בלל 054-7580574
דרום – מוטי לוי 052-3933801

סילוק ביוב, קו מזרחי בית שמש

מהנדסת תאגיד "מי שמש", טניה גינזבורג: העיר בית שמש מתפתחת בקצב מסחרר, כיום נמצאים בשלבי בנייה שונים כ – 40 אלף יחידות דיור, ועוד 30 אלף בשלבי תכנון. בהתאם לדרישות התאגיד כל מערכות המים מבוססות על צינורות פוליאתילן מצולב מהקמת התאגיד בקטרים עד 710 מ"מ. במערכות הביוב, התאגיד משתמש בצנרת פוליאתילן מצולב בקטרים שונים ובקטעים שונים על פי מצב השטח בטופוגרפיה בעייתית עם מאפייני קרקע קשים, כל זאת מתוך מחשבה ארוכת טווח להקלת תחזוקה שוטפת בתאגיד.